Tatlıkuyu Mh. Gebze / Kocaeli     0532 760 06 46     0262 655 00 83

Endüstriyel Dağcılık

Endüstriyel Dağcılık Hizmetleri

Endüstriyel Dağcı

Endüstriyel Dağcılık (İple Erişim) Yükseklerde çalışmak ya da erişimi zor alanlarda çalışma söz konusu olduğunda endüstriyel dağcılık (iple erişim) bugün dünyada kullanılan en güvenli ve en verimli yöntemdir.

Endüstriyel Dağcılık (İple Erişim) hizmetleri hangi alanlarda kullanılır?

Alışveriş merkezleri, Gökdelenler, oteller, iş merkezleri, kamu binaları, Erişimi zor olan yüksek binaların iç ve dış cephelerinde, yüksek tavanlı çatılarında istenilen tadilat, tamirat, temizlik, cam silme, boya, izolasyon ve bakım işleri için iple erişim Endüstriyel Dağcılık hizmeti almaktadırlar.

Yüksek binalarda dış cephe cam temizliği hizmeti gerek duyulduğunda cam silmenin bir çok yöntemi vardır. Sepetli vinç ile cam silme, mıknatıslı cam silme ve cephe temizleme makinaları (monoray, askılı ve asma sistemler) gibi geleneksel yöntemler karşımıza çıkan başlıca seçeneklerdir.

Gelin şimdi endüstriyel dağcılık (iple erişim) yöntemiyle cam silmenin geleneksel yöntemlere göre üstünlüğüne göz atalım.

İPLE ERİŞİM HİZMETLERİ

İple Erişim, iskele, kule vinç ve benzeri geleneksel yöntemlerle ulaşılması, erişilmesi mümkün olmayan noktalara erişimi sağlayan, 1990’ların başında, mağaracılık ve dağcılık tekniklerinden yararlanarak geliştirilmiş ve tüm dünyada kabul görmüş emniyetli bir sistemdir.

İple Erişim ne kadar GÜVENLİDİR ?

Her İple Erişim teknisyeni çift ip tekniği ile çalışır. ( İplerden birinin zarar görmesi durumunda ikinci ip, emniyet işlevine sorunsuz bir şekilde devam eder.) En az iki emniyetli bağlantı noktası kullanılır.

İpli emniyet sisteminden destek alan her İple Erişim teknisyeninin ipinde, otomatik emniyetli iniş mekanizmaları bulunur.

İş ne olursa olsun, biri Supervasior ( L3 ) olmak koşuluyla, en az iki kişiden oluşan ekiplerle çalışılır.

Bütün İple Erişim teknisyenleri birbirlerinden bağımsız iş görebilir.

Ekipler, ilk yardım ve kurtarma becerisine sahiptir.

Tüm malzeme, ekipman ve donanımların düzenli olarak denetimleri ve bakımları yapılır.

İple Erişimin ne gibi AVANTAJLARI vardır ?

  • Günümüzde yüksekte çalışma alanlarında sıkça kullanılmakta olan iskele ve sepetli çalışma platformu yöntemlerinin, gerek yüksek maliyetli olması, gerek görüntü kirliliği, gerekse adam ve zaman kaybı gibi faktörlerden ötürü avantajlı olmaması gözle görünür bir gerçektir.
  • Güvenlikten hiçbir zaman ödün vermeden ,çoğu zaman aşağıdaki işleyişi kesmeden hızlı etkili çözüm sunar.
  • Vinçle olan çalışmalar da yine aynı şekilde, iskele yöntemlerinde olduğu gibi dezavantajlı olmasının yanı sıra, ayrıca gerek vincin kapladığı alan, gerekse resmi kurumlarda karşılaşılan prosedür gereği yazışmalar, işin uzamasına neden olmaktadır.
  • Tüm bunlara alternatif olarak İple Erişim yöntemleri, güvenli, hızlı ve ekonomik bir şekilde çalışmayı mümkün kılan ve alan sınırlamasına gerek duyulmaksınız, İple Erişim teknisyenlerinin birbirinden bağımsız hareket ederek çalışmalarına olanak sağlayan, ayrıca bu sistemin hızlı kurulumu ve toplanması da göz önünde bulundurulduğunda avantajlı bir yöntem olduğu, bir gerçeklik olarak karşımızda durmaktadır.

İp teknikleri kullanılarak yapılan destek hizmetlerinin uygulama alanlarından bazıları:

1. Gökdelen ve Yüksek Yapılar
2. Baraj ve Hidroelektrik Santralleri
3. Kara ve Demir Yolları
4. Sanayi Tesisleri, Rafineriler, Kuleler, Bacalar, Isı ve Enerji Santralleri
5. Enerji Nakil Hatları
6. Erozyon, Çığ ve Heyelan Bölgeleri
7. Gemi İnşa Sanayii ve Tersaneler
8. Kurtarma ve İş Güvenliği Hizmetleri

Etiketler: Kocaeli Endüstriyel Dağcılık, Gebze Endüstriyel Dağcılık, Kocaeli Endüstriyel Dağcı, Darıca Endüstriyel Dağcılık, Çayırova Endüstriyel Dağcılık, İzmit Endüstriyel Dağcılık, Gebze Endüstriyel Dağcı